top of page
Môj príbeh

 

Keď som ako malé dievča sedávala otcovi na kolenách, nostalgicky mi rozprával príbehy zo svojich obchodov s drogistickým tovarom a fotoaparátmi, ktoré vybudoval za prvej Československej republiky. Boli to, okrem iných, príbehy o zákazníkoch. O umení pochopiť ich povahy a správanie, o fintách urobiť všetko preto, aby neodišli naprázdno a aby sa čo najčastejšie vracali.

 

Často som sa hrávala na obchod a predstavovala som si, že keď budem veľká, budem mať vlastný, ktorý budú zákazníci milovať. V zámere, čo študovať, som mala jasno. Keď som k tomu pridala túžbu spoznať svet a učiť sa cudzie jazyky, vybrala som si zahraničný obchod.

 

Nežná revolúcia bola (nielen) v mojom živote významným míľnikom. Otvorila brány a priniesla nádej na slobodnú sebarealizáciu. Plná energie, nadšenia aj zvedavosti som sa v roku 1990 stala partnerom zakladateľov AISA, prvej súkromnej výskumnej agentúry na území Československa. Bol to začiatok mimoriadne intenzívnej etapy môjho profesionálneho života. Vďaka Magde a Marekovi Boguszakovým, Stanke Chmelíkovej a desiatkam ďalších vzácnych ľudí, vnímam obdobie spoločných 20 rokov ako nesmierne plodné a hodnotné.

 

Za dve desiatky rokov som zrealizovala viac ako 500 výskumných projektov, stretla som sa so všetkými typmi výskumných zadaní, pracovala som v rôznych segmentoch trhu, používala som rôzne výskumné metódy. Mojou hlavnou špecializáciou sa stal kvalitatívny výskum. Moji najmladší respondenti mali 4 roky, najstarší viac ako 80... Odhadujem, že som - hoci len na chvíľu - vstúpila do životov viac ako 3000 ľudí. 

 

Trvalou paralelou k práci sa pre mňa stalo vzdelávanie. Učiť sa nové veci a experimentovať ma vždy bavilo. Možno aj preto, že podľa typológie živlov som mladé drevo.

 

Rok 2010 bol ďalším významným míľnikom. Po rokoch práce vo vysokom nasadení som si dopriala šesť mesiacov voľna. Potrebovala som popremýšľať, získať odstup, odpočinúť si.  Leto som strávila túrami v čarokrásnych slovenských horách a potom som sa vydala na Svätojakubskú púť. Za 33 dní som prešla peši viac ako 1000 kilometrov. Bol to jeden z najkrajších a najhodnotnejších prieskumov môjho života.

 

Od roku 2011 pracujem "na voľnej nohe". 

 

Som členom ICG – Independent Consultants Group – medzinárodnej siete nezávislých expertov v oblasti marketingového výskumu.

 

Nachádzam sa v tretej tretine svojho profesného života. Veľa som sa naučila, veľa som vyskúšala, veľa som urobila.
Chcem zdieľať svoje vedomosti, skúsenosti, ponúknuť ich pridanú hodnotu. Preto
konzultácie. To, čo sa deje v aktuálnom čase s aktuálnymi ľuďmi, robí konzultácie autentickými. Preto insight diving a workshopy.  Aj preto, že vnárať sa do životov ľudí ma stále baví.  A aj preto, že mám rada rôznorodosť.

bottom of page